Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie i przechowywanie plików cookies na twoim urządzeniu. Przejdź do Polityki prywatności, aby dowiedzieć się więcej.
Pierwsza pomoc szkolenie e-learningowe

Program szkoleniowy „Pierwsza pomoc”

Zasłabnięcie. Skaleczenie. Wypadek samochodowy. Większość z nas nie wie, co robić lub po prostu boi się zareagować. Oglądanie profesjonalistów w akcji to za mało, by przełamać się i działać. Chcemy to zmienić.
pigułkowa forma szkolenia
kształtowanie dobrych postaw i umiejętności
udział doświadczonych ratowników medycznych
Chcesz dowiedzieć się więcej lub otrzymać oferę?
Skontaktuj się z nami
Pierwsza pomoc szkolenie e-learningowe

O programie szkoleniowym

Szkolenie z pierwszej pomocy jest w pełni interaktywne. Uczestnicy zdobędą wiedzę i umiejętności unikania błędów przy udzielaniu pomocy, nauczą się podejmować właściwe decyzje w konkretnych scenkach sytuacyjnych przedstawionych przez ratowników medycznych. Będą gotowi, aby pomóc w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia – w życiu zawodowym i prywatnym.

Pigułki szkoleniowe

Program szkolenia z pierwszej pomocy składa się z pigułek, z których każda trwa ok. 20 minut.


Tematy:

  1. Zasłabnięcie
  2. Utrata przytomności i wezwanie pomocy
  3. Poparzenie
  4. Zadławienie (z dodatkiem nt. niemowląt i dzieci)
  5. Skaleczenie
  6. Ból w klatce piersiowej
  7. Atak paniki
  8. Cukrzyca
  9. Padaczka
  10. Nagłe zatrzymanie krążenia (z dodatkiem nt. AED)
W każdej z pigułek znajdziesz:
realistyczne sytuacje w formie scenek z aktorami,
komentarze ratowników,
ćwiczenia podejmowania decyzji w scenkach sytuacyjnych.
Każda pigułka trwa ok. 20 minut.
Szkolenia możemy udostępnić na naszej platformie e-learningowej lub na platformie, z której korzystasz już w swojej organizacji.
Do poprawnego uruchomienia szkolenia wystarczy komputer z dostępem do internetu.
Szkolenie poprawnie działa na urządzeniach mobilnych.

Autor

Zdjęcie ukazuje trenera prowadzącego szkolenie - Sylwestra Pawłowskiego
mgr rat. med. Karol Bączkowski

Ukończył studia I stopnia na Wydziale Nauk o Zdrowiu Akademii Medycznej w Gdańsku kier. Ratownictwo Medyczne oraz stacjonarne studia II stopnia Gdańskiego Uniwersytet Medycznego kier. Zdrowie Publiczne. Ma za sobą liczne kursy zawodowe dla ratowników medycznych, m.in. z zakresu medycyny katastrof masowych, zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych u dorosłych. Zawodowy kierowca pojazdów uprzywilejowanych.  

W Studium Wojskowym Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni ukończył studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie i bezpieczeństwo w sytuacjach kryzysowych oraz kursy z zakresu ochrony informacji niejawnych, a także sporządzania i przetwarzania danych osobowych.  

Twórca profilu #KarolRatownik na Linkedin, na którym opublikował ponad 900 publikacji medycznych. Instruktor pierwszej pomocy, propagator idei defibrylatorów AED i powszechnego dostępu do nich. Współautor programu wczesnego dostępu do defibrylacji w ramach budżetu obywatelskiego - Gdańsk na lata 2018-2019r. Laureat Top Influencer Linkedin 2020, Głos Linkedin 2020.

Zdjęcie ukazuje trenera prowadzącego szkolenie - Sylwestra Pawłowskiego
mgr rat. med. Piotr Zabielski

Ratownik medyczny, czynny w zawodzie od ponad 14 lat. Pracuje w Systemie Ratownictwa Medycznego w Gdańskiej Stacji Pogotowie Ratunkowego.  

Ukończył studia I stopnia na Wydziale Nauk o Zdrowiu Akademii Medycznej w Gdańsku kier. Ratownictwo Medyczne oraz stacjonarne studia II stopnia Gdańskiego Uniwersytet Medycznego kier. Zdrowie Publiczne. Ma za sobą liczne kursy zawodowe dla ratowników medycznych, m.in. z zakresu medycyny katastrof masowych, zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych u dorosłych i dzieci, postępowania w udarach mózgu, kardiologii ratunkowej, farmakologii ratunkowej, hipotermii, EKG w praktyce. Zawodowy kierowca pojazdów uprzywilejowanych.  

Autor szkoleń z pierwszej pomocy dla dorosłych i dzieci. Jako instruktor przeszkolił setki kursantów w ramach szkoleń stacjonarnych, e-learningowych.  

Prywatnie tata dwóch aniołków, fan aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

Poznaj szkolenie

Przykład ćwiczenia ze szkolenia z pierwszej pomocy Ratownik udziela pierwszej pomocy mężczyźnie, który stracił przytomność Ratownik pokazuje, jak udzielać pierwszej pomocy dziecku, które się zakrztusiło
formularz

Poproś o wycenę tego szkolenia

Przyjęliśmy Twoją wiadomość. Wkrótce się skontaktujemy.
Coś poszło nie tak! Uzupełnij wymagane pola i spróbuj jeszcze raz.
FAQ

Pytania i odpowiedzi

01

Czy muszę kupić wszystkie pigułki, czy mogę tylko wybrane?

Możesz kupić tylko jedną lub kilka wybranych pigułek. Każda z nich stanowi niezależny moduł szkoleniowy.

02

W jaki sposób mogę udostępnić szkolenie pracownikom?

Możesz zamówić dla nich dostęp z naszej platformy e-learningowej lub zakupić u nas zestaw pakietów SCORM (1.2 lub 2004) do zamieszczenia w swoim LMS.

03

Czy pigułki będą aktualizowane, gdy zmienią się wytyczne pierwszej pomocy?  

Tak, aktualizujemy szkolenia, gdy zmienią się wytyczne, szczególnie w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. 

04

Interesuje mnie inny temat. Czy przygotujecie go dla mnie?  

Tak, razem z ratownikami medycznymi możemy opracować e-learningowe szkolenie dedykowane, które będzie dostosowane, np. do zagrożeń w miejscu pracy.

05

Oprócz udostępnienia pigułek szkoleniowych chcemy zorganizować webinar. Czy to jest możliwe?  

Tak. Wielu naszych klientów decyduje się na przeprowadzenie webinarium dla pracowników. Podczas takiego szkolenia w czasie rzeczywistym uczestnicy mogą zadać ekspertom pytania.

06

Jakie jeszcze aktywności oprócz szkoleń możecie dodać do programu szkoleniowego?  

Oprócz pigułek szkoleniowych możemy dodać webinaria, quizy i minigry. Dodatkowo wielu naszych klientów decyduje się na organizację stacjonarnych wydarzeń edukacyjnych.