Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie i przechowywanie plików cookies na twoim urządzeniu. Przejdź do Polityki prywatności, aby dowiedzieć się więcej.
Platforma

Ile kosztuje platforma e-learningowa?

Michał Kruszyński
4
min czytania
Co wpływa na koszt platformy e-learningowej? Czy opłata jest jednorazowa, czy cykliczna? Poznaj 3 rodzaje opłat, które wpływają na koszt platformy.

Zastanawiasz się nad zakupem platformy e-learningowej dla swoich pracowników? Jednym z czynników, który bierzesz pod uwagę, jest z pewnością jej cena. Ile kosztuje platforma do szkoleń e-learningowych? Odpowiadając klasycznie – to zależy. Na cenę wpływa np. liczba użytkowników, ewentualne prace administracyjne i funkcjonalności systemu. Wyróżniamy też koszt stały oraz jednorazowy, co za chwilę szczegółowo opiszemy. Czytaj dalej i dowiedz się, co wpływa na koszt platformy e-learningowej.

3 rodzaje opłat, które wpływają na cenę platformy e-learningowej

Poniższe rodzaje opłat dotyczą platformy LMS udostępnianej przez dostawcę w formie aplikacji internetowej.

  1. Opłata wdrożeniowa

To jednorazowa opłata, która dotyczy przygotowania dedykowanej instancji platformy e-learningowej oraz jej dostosowania graficznego do wytycznych marketingowych Twojej firmy. Dzięki takiemu rozwiązaniu pracownicy od razu po wejściu na wyodrębnioną domenę będą wiedzieli, że to jeden z ich firmowych systemów. Raz przygotowana platforma może być wykorzystywana w organizacji dla nieograniczonej liczby użytkowników oraz jest dostępna pod unikalnym adresem strony www. Wysokość opłaty wdrożeniowej zależy od opcji, które wybierzesz podczas wdrożenia, np. od konieczności zrobienia integracji platformy z firmowymi systemami.

  1. Opłata za utrzymanie platformy

To opłata miesięczna, która jest w pełni uzależniona od liczby użytkowników platformy, czyli od liczby założonych kont na Twojej platformie. W tej opłacie zawiera się również udostępnione na serwerze miejsce, dzięki któremu na Twojej platformie może umieszczać szkolenia i inne materiały dla uczestników. Najczęściej w cennikach platformy określone są limity „od do” użytkowników, a każdemu limitowi przypisana jest wartość opłaty. Im więcej użytkowników i potrzebnej przestrzeni, tym wyższa opłata, przy jednoczesnym niższym koszcie jednostkowym. Najczęściej w ramach opłaty miesięcznej dostawca utrzymuje platformę w modelu 24/7, gwarantując jej nieprzerwane i stabilne działanie. Użytkownicy mogą korzystać z niej bez względu na porę dnia czy dni pracujące.

  1. Opłata za administrację platformy i wsparcie

Najczęściej jest to opłata opcjonalna, która jest w pełni uzależniona od liczby użytkowników platformy, czyli istniejących aktualnie kont. W ramach tej opłaty dostawca zapewnia realizację prac administracyjnych na platformie, takich jak:  

  • aktualizacja bazy użytkowników (tworzenie nowych kont i usuwanie tych nieużywanych),  
  • udostępnianie szkoleń,  
  • komunikacja z użytkownikami (wysyłanie powiadomień i przypomnień o nowych szkoleniach oraz terminach, do których należy je wykonać),  
  • okresowe raporty postępów użytkowników.

Ważną kwestią jest także świadczenie wsparcia technicznego dla wszystkich użytkowników platformy. Odpowiadanie na pytania i rozwiązywanie problemów użytkowników to niestety bardzo czasochłonna czynność, którą zazwyczaj wykonują pracownicy działów IT. Oczywiście najczęściej to opłata opcjonalna, więc jeśli uznasz, że nie potrzebujesz takiego wsparcia, to możesz z niego zrezygnować.

Czyli ile to kosztuje?

Wiesz już, jakie główne opłaty wpływają na koszt platformy e-learningowej. Jej cena to tylko jeden z elementów, który zapewne bierzesz pod uwagę. Przeczytaj też, na jakie cechy platformy e-learningowej zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy.

Dokładną kwotę wdrożenia platformy e-learningowej poznasz po rozmowie z potencjalnym dostawcą. Razem ustalicie, czego dokładnie potrzebujesz oraz ilu użytkowników będzie z niej korzystało.  

Poznaj naszą platformę e-learningową Learncom i zapytaj nas o wycenę.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newsletter'a!
Coś poszło nie tak! Uzupełnij wymagane pola i spróbuj jeszcze raz.
">