Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie i przechowywanie plików cookies na twoim urządzeniu. Przejdź do Polityki prywatności, aby dowiedzieć się więcej.
Wróc do listy webinarów gotowych
Webinar

Różnice kulturowe na uczelniach

Prawdziwe umiędzynarodowienie uczelni oznacza opracowanie długoterminowej strategii i prowadzenie procesu budowania międzynarodowej społeczności.

O webinarze

Umiędzynarodowienie uczelni przynosi szereg korzyści finansowych i organizacyjnych. Umożliwia realizację ważnych projektów badawczych i przynosi prestiż. Studia na takiej uczelni to cenne doświadczenie, które studenci mogą przenieść na swoją późniejszą działalność zawodową –nieodzowne w globalizującym się świecie, poszukiwane przez pracodawców.

Umiędzynarodowienie uczelni to także trudny, pełen wyzwań proces. Żeby przynosiło korzyści organizacji, pracownikom i studentom nie wystarczy zgromadzenie kadry i studentów z różnych krajów. Integracja, a wraz z nią wymiana doświadczeń i wiedzy, nie zadzieje się sama. Prawdziwe umiędzynarodowienie uczelni oznacza opracowanie długoterminowej strategii i prowadzenie procesu budowania międzynarodowej społeczności. Podczas webinaru wskażemy na co zwrócić uwagę, żeby proces ten był skuteczny.

Czas trwania:
około 2 godziny - 1,5h wykładu + 0,5h sesji pytań
Termin:
do ustalenia

Organizacja

Zajmujemy się kompleksowym przygotowaniem webinaru.

  • Udostępniamy platformę na spotkanie online
  • Zapewniamy trenera oraz materiały dla uczestników
  • Wysyłamy zaproszenia na spotkanie do osób przez Państwa wskazanych
  • W czasie webinaru zapewniamy opiekuna, który moderuje chatem i czuwa nad całością
  • Przygotowujemy nagranie z webinaru

Program webinaru

  1. Kultura – jak kultura kształtuje zachowania ludzi i wzajemne zrozumienie, kultura a osobowość
  2. Stres akulturacyjny – z czym mierzą się osoby migrujące (studenci międzynarodowi, wykładowcy wizytujący polską uczelnię) i jak ich wesprzeć
  3. Różnice kulturowe – hierarchia, postrzeganie czasu, komunikacja, znaczenie szacunku i grzeczności
  4. Komunikacja międzykulturowa – Czy to co mówię i to co słyszą to ten sam komunikat?
  5. Postawy społeczności przyjmującej – Jak skutecznie umiędzynarodowić uczelnię.

Trenerki

Anna Chodynicka

Psycholog międzykulturowy. Prowadzi dla międzynarodowych firm programy szkoleniowe, które ułatwiają komunikację w zespołach międzynarodowych, adaptację zagranicznych menedżerów w Polsce oraz efektywne pobyty zagraniczne. Jest autorką artykułów z zakresu praktyki psychologii międzykulturowej. Specjalizuje się w adaptacji procesów DEI (Diversity, Equity, Inclusion) w firmach międzynarodowych do polskich uwarunkowań.

Joanna Więckowska

Doktor psychologii międzykulturowej. Prowadzi szkolenia w Polsce i zagranicą z zakresu komunikacji i zarządzania międzykulturowego oraz programy adaptacyjne dla obcokrajowców w Polsce. Jest autorką publikacji z zakresu akulturacji, relacji międzynarodowych i stereotypów. Wspiera firmy w budowaniu inkulzywnej kultury organizacyjnej, a pracowników w realizacji własnych celów w zróżnicowanych organizacjach.

formularz

Zapytaj o webinar dla swojej firmy

Przyjęliśmy Twoją wiadomość. Wkrótce się skontaktujemy.
Coś poszło nie tak! Uzupełnij wymagane pola i spróbuj jeszcze raz.