Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie i przechowywanie plików cookies na twoim urządzeniu. Przejdź do Polityki prywatności, aby dowiedzieć się więcej.
Wróc do listy webinarów gotowych
Webinar

Przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy

Spełnij obowiązek, który nakłada na instytucje obowiązane art. 52 Ustawy AML i przeszkol swoich pracowników z przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy.

O webinarze

Webinar szkoleniowy z AML przeznaczony jest dla osób, które wykonują obowiązki związane z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy. Zgodnie z art. 54 Ustawy AML to instytucje obowiązane, do których należą m.in.

 • podmioty świadczące usługi w zakresie wymiany walut wirtualnych, biura rachunkowe, notariusze, adwokaci, przedsiębiorcy, fundacje i stowarzyszenia w zakresie, w jakim przyjmują lub dokonują płatności w gotówce o wartości równej lub przekraczającej równowartość 10 000 euro,
 • banki, SKOK-i, instytucje kredytowe, instytucje płatnicze (krajowe i małe), instytucje pożyczkowe, agenci rozliczeniowi, pośrednicy nieruchomości, podmioty prowadzące działalność kantorową.

Podczas webinaru Twoi pracownicy dowiedzą się, czym jest AML, poznają obowiązki i kary wynikające z ustawy oraz usłyszą prawdziwe historie związane z przeciwdziałaniem praniu brudnych pieniędzy.

Webinar szkoleniowy z AML kończy się uzyskaniem certyfikatu dla każdego uczestnika.

Pamiętaj! Za nieprzeszkolenie pracowników oraz brak odpowiednich procedur firmom grożą wysokie kary.  

Poznaj też szkolenie z AML w formie e-learningu.

Czas trwania:
3h
Termin:
do ustalenia

Organizacja

Zajmujemy się kompleksowym przygotowaniem webinaru.

 • Udostępniamy platformę na spotkanie online
 • Zapewniamy trenera oraz materiały dla uczestników
 • Wysyłamy zaproszenia na spotkanie do osób przez Państwa wskazanych
 • W czasie webinaru zapewniamy opiekuna, który moderuje chatem i czuwa nad całością
 • Przygotowujemy nagranie z webinaru

Program webinaru

 1. Wstęp - dlaczego objęto AML instytucje obowiązane?
 2. Czym jest pranie pieniędzy i finansowanie terroryzmu?
 3. Wyznaczenie funkcji w organizacji
 4. Obowiązki AML:
  - ocena ryzyka instytucji
  - identyfikacja i weryfikacja klientów  (w tym jakie oświadczenia pobierać)
  - bieżąca analiza transakcji
  - zawiadamianie GIIF: transakcje ponadprogowe - czy mamy je zgłaszać?; transakcje podejrzane
 5. Lista sytuacji podejrzanych - na co zwrócić uwagę?
 6. Studium przypadków "z życia biur rachunkowych"
 7. Wstrzymanie transakcji i zakończenie współpracy z klientem
 8. Jak wygląda kontrola organu nadzoru?
 9. Sankcje za brak wykonywania obowiązków

Trenerka

Kamila Wasilewska

Od 2017 r. radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku Podatki i doradztwo podatkowe (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu) oraz Bankowość (Wyższa Szkoła Bankowa). Słuchacz Studium prawa brytyjskiego organizowanego przez British Law Centre w Warszawie oraz studiów podyplomowych na kierunku Prawo Nowoczesnych Technologii na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Od 2008 r. doświadczenie zdobyła w renomowanych kancelariach radcowskich, w kancelarii komorniczej oraz jako prawnik in-house w spółkach branży rynku finansowego (także w zakresie funkcji compliance officer). Praktykowała także w instytucjach rządowych – Ministerstwie Sprawiedliwości, Departamencie Strategii i Deregulacji oraz Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Ma bogate doświadczenie we współpracy z branżą informatyczną, e-commerce oraz platformami internetowymi, nowymi technologiami, w tym również technologiami finansowymi (fin tech) oraz dostawcami usług płatniczych.

Wspiera instytucje świadczące usługi pożyczkowe, crowdfundingowe, biura rachunkowe czy kantory internetowe, zapewniając kompleksową obsługę tego specyficznego sektora biznesu, w tym z uwzględnieniem aspektu przetwarzania danych osobowych.

Jako AML Compliance Officer doradza podmiotom obowiązanym w zakresie organizacji działalności i tworzenia procedur przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i finansowania terroryzmu.

Prywatnie miłośniczka wędrówek górskich, czytelniczka kryminałów oraz amatorka tańca towarzyskiego.

formularz

Zapytaj o webinar dla swojej firmy

Przyjęliśmy Twoją wiadomość. Wkrótce się skontaktujemy.
Coś poszło nie tak! Uzupełnij wymagane pola i spróbuj jeszcze raz.